مهربان مادرم

باور ندارم ، این اوست که آهسته قدم برمی دارد و به سوی من می آید.

این اوست که مهر مادری از چشمان خسته اش زبانه می کشد اما گرمای مطبوعی می بخشد.

این اوست که با کمر خمیده و عصای سیاه رنگش از دوردست می آید و من همچون کودکی خردسال به طرفش می دوم و در آغوشش آرام می گیرم. چقدر گرم و مطبوع است ، آغوش خسته اما پرمهرش. دامانش مثل سابق بوی گل محمدی می دهد. از مهربانی اش می نوشم اما سیراب نمی شوم.

خسته از گرد راه  می رسد. می نشیند و پاهایش را دراز می کند. صندلی را جلویش می گذارد . چادر سبز خوش رنگش را بر سر کرده و نغمه الله اکبر سر می دهد. مثل همیشه سوره ها را شمرده شمرده  و آهسته می خواندو در دنیای زیبای خود محو معبودش می شود.

به آرامی روبرویش می نشینم و محو صدا و سجده و عبادتش می شوم. تسبیح به دست می گیرد تا ذکر بگوید. صبرم تمام می شود جلویش زانو می زده و از دستش می گیرم. بوسیده و لای جانمازش می گذارم. صندلی را کنار کشیده و به آغوشش می خزم.گونه های خسته و چروک خورده اما گرم از مهر مادری اش را غرق بوسه  می کنم. بالش را برداشته و روی پاهای دراز کشیده اش می گذارم. آنگاه سر به روی بالش گذاشته و همچون کودکی برایش ناز می کنم و او برایم لالائی می خواند:

لای لای دئدیم یاتاسان / لالایی گفتم بخوابی

قیزیل گوله باتاسان  / تو گلهای سرخ غرق بشی

قیزیل گوللر ایچینده  / بین گلهای سرخ

شیرین یوخو تاپاسان / خواب شیرین پیدا کنی

*

لای لای گول قیزیم لای لای / لالایی دختر گلم لالایی

آییم اولدوزوم لای لای / ماه و ستاره ام لالایی

اوزون ساچین داراییم / گیسوی بلندت را شانه بزنم

تئلینه گول دوزوم لای لای / و لایش گل بچینم لالایی

*

/ 6 نظر / 7 بازدید
آبی آسمانی

سلام عید مبعث بر شما مبارک ببخشید بی ربط به پست شما این پیام رو نوشتم اگر چه قرار گذاشته بودم که در وبلاگم سیاسی ننویسم اما دیدم اگر بخواهم نسبت به انتخابات کشورم بی اعتنا باشم ظلم کردم به همه اون کسانی که برای آبادی و پیشرفت ایران زحمت کشیدن و از اون بالاتر خونشون و جونشون رو دادن ویا حمایت کردم از کسایی که به مملکت و مردمشون خیانت کردند با سوء مدیریت و ... حق من اینه که انتخاب کنم ، کسی و یا جریان فکری رو که به جوانان مملکتم روح امید و طراوت بده؛امید چیزی که باعث شادی و سرزندگی ایران و ایرانی بشه وقتی نگاهی به این کاندیدای محترم می کنم ، همه آنها زحماتی را برای این مملکت کشیدن و الان با تمام وجود دارن سعی می کنن به ما بفهمونند که همه درد های جامعه را می دونند و برای رفع آن برنامه دارند. در این چند هفته به مطالعه و بررسی عملکرد و اهداف رفتار و گفتار آقایون پرداختم و الان تقریبا میدونم که کاندید منتخب من کیست شما هم اگر منت بگذارید و نظرتون رو در وبلاگم باتوجه به توضیحاتم بگویید ممنون میشم

حبیب

... می گشت روحــم گــرد آن آزاد خانه عشق ای کــاش بر گـردش طــوافـم بــود جاودانی زآنـجـــا خـدا گستــرد بـر روی زمیـن محبّـت وآنـجـــا افـــق را داد او تـن پـــوش ارغــوانی وقتی نباشد مهربانی درمیان جز این نیست تکــرار پـاریــز و زمستـــان اســت زنـــدگانی چــون آفتــابش را تمـنّـا کـــرد جــان سـردم نی ســایه ای جستـم روم آنجا نه سایبانی هـر آنـچه بـود از خـود جـدا کردم بجز خدایم او هـم بـه آغــوشم کشیـد از روی مهربانی ... [گل][گل][گل]

soheyla

ربط ما چیست؟ - تولید ملی و کار-افزائی مستلزم وجود بازار تقاضا برای کالا و سرویس، برای مدرک و خبرگی افراد یک جامعه است! اگر اکثر احتیاجاتمان را از طریق خرید واردات یا کنترات کردن به خارجیها رفع میکنیم، تعجبی نیست که تحصیلکرده ها، کارشناسان، کارگران و سرمایه داران داخلیمان نه تنها بیکار مانده یا به سرمایه شان اضافه نمیشود، بلکه موقعیت دست و پنجه نرم کردن در دنیای تجربه و عمل را هم پیدا نخواهند کرد.

سلمان

سلام احساس فرزند به مادر تمام نشدنی است.عجب کیفی داره بوسیدن دست مادر

duzlu

با سلام جهت تبادل لینک به ما هم سری بزنید شاد قالین شاد یاشایین