خداحافظ رادیو قاصدک

 

هفته گذشته رادیو قاصدک به فعالیت شش ساله اش خاتمه داد . طبق معمول هر یکشنبه ساعت 17 به وقت اروپا سری به سایت اش زدم و صدای سما شورائی را نشنیدم. همانند اسمش ، آهسته همچون قاصدکی سبکبال آمد و آرام و بی صدا رفت.

مختصر بیوگرافی رادیو قاصدک به حال و هوای خودم

رادیو قاصدک کار خودش را از تاریخ 2003 – 01 – 06 آغاز کرد . برنامه هر یکشنبه از ساعت 17 الی 18 به وقت اروپا از زوریخ ، کشور سویس پخش می شد. می شود گفت این رادیو جز اولین رادیوهائی بود که بیشتر مطالبش را از میان وبلاکهای ایرانی انتخاب می کرد . نکته جالب توجه در جمع آوری و تهیه مطالب در اجرای صمیمی و صدای مجریان این رادیو با ذکر منبع و ماخذ که در دنیای مجازی اینترنتی گاهی اوقات فراموش می شود ، بود . مصاحبه با هنرمندان و نویسندگان و فعالان فرهنگی جز جدائی ناپذیر برنامه های این رادیو بود.

تهیه کنندگان و مجریان این رادیو سما شورائی ، علیرضا افزودی ، پروین محمدیان ، شهرام ایرجی نیا ، از مجریان و برنامه سازان موفق رادیوهای ایرانی هستند. انتخاب مطالب شنیدنی و نحوه اجرای آنها در نظرم قابل تحسین بود.  رادیو قاصدک صدای ما بود ، از دل می گفت و بر دل می نشست.

رادیو قاصدک به من حسی می داد از جنس کوچه پس کوچه های خاکی دوران کودکی ، خاطرات جوانی از دست رفته و غبار غربت مانده.

قاصدک با ضرب آهنگی شاد آمد و با آهنگی رو به جلو سخن گفت و با نم آهنگی آرام و بی صدا رفت. 

...

رسم آدمیزاد همین است ، آهسته می آید و آرام و سبکبال می رود.

اما امان از عطری که از خود بر جای می گذارد. آدمها گاهی نمی دانند عطر به جا مانده شان چه چنگی می زند بر دل وقتی دیگر نیستند.

آدمها یادشان می رود ، هنگام رفتن زنگ صدایشان را هم با خود ببرند.

آدمها می روند ، اما در خوابها و رویاهایمان بر جای می مانند.

جای خالی آدمها هرگز پر نمی شود.

یکشنبه ها ساعت 17 الی 18 به وقت اروپا جای رادیو قاصدک خالیست .

...

آرزو می کنم این خداحافظی موقتی باشد.

/ 4 نظر / 9 بازدید
احمد

براي خواندن و اجراي مراحل زير 15 دقيقه کافيست سلام: شروع کار شما ثبت نام در يکي از سايت هايي است که کدهاي تبليغاتي را در اختيار شما قرار ميدهد(بعد از انجام اين مرحله شما ميتوانيد هر سوالي در ارتباط با قرار دادن اين تبليغات در و بلاگتان داشتيد از من بپرسيد و بنده با کمال ميل در خدمت شما خواهم بود)شما براي رفتن به اين سايت ها و ثبت نام در ان مي توانيد ابتدا به ادرس: www.ahmadnasri.blogfa.com مراجعه کنيد و سپس ضمن استفاده از مطالب مفيد سايت از طريق بنر تبليغاتي کسب در امداينترنتي (هر کليک 700 ريال)که بصورت افقي در بالاي وبلاگ قرار گرفته کليک کرده وارد ان سايت شويد و ثبت نام خود را کامل کنيد روش کار به اين صورت مي باشد که با کليک هر نفر بر روي تبليغاتي که شما در سايت خود گذاشته ايد اين شرکت به شما پورسانت متوسط 500 ريال ميدهد که البته اگر حساب کنيد از وبلاگ شما روزي صد بار اين اتفاق بيفتد شما ماهانه 150000 تومان در امد خواهيد دشت

کیان

خدا رو شکر خاله که اینجا هست و ما هم یه خاله مهربون توش داریم[قلب]

شهرزاد

خبرهای تحلیلی و پشت پرده آقایون رو از این وبلاک پی گیری کن