قیامت کربلا

هزاره هاست ، قرن هاست ، سالهاست که خیلی زمین ها کربلا و خیلی روزها عاشوراست . هزاران سال است وقتی امپراطوران و شاهان و خلفا و روسا به کشوری و آب و خاکی حمله می کنند و جوی خون به راه می اندازند زمین می شود زمین سیراب از خون کربلا و زمان می شود روز تلخ عاشورا. هنگام حمله اعراب به ایران ، یورش چنگیزخان مغول ، حمله تیمور لنگ که می گویند مسجد سیاری هم داشته که عده ای از غلامانش حمل اش می کردند. هر وعده نماز دستهای خون آلودش را می شست و نماز بر جای می آورد و خود را بنده شایسته و برحق خدا می دانست . من فقط عمادالدین نسیمی را می شناسم که زنده زنده پوست از بدنش کنده شد. بقیه مردم معروف نبودند که چگونگی وحشی گری را بدانم.
زاهدین بیر بارماغین کس سن دؤنه ر دیندن کئچر / یک انگشت زاهد را که ببری از دینش می گذرد
گؤر بو مسکین عاشقی سرپا سویورلار آغلاماز / این عاشق مسکین را از سر تا پا پوست می کنند گریه نکند
نادرشاه که به هندوستان حمله کرد سر سراه خود بین مردم حلوا پخش نکرد. آقامحمدخان قاجارهم که سرب داغ بر سر شاهزاده افشاری ریخت و به هموطنان کرمانی خودش نیز رحم نکرد. در جنگ هشت ساله ایران و عراق هر روز و هر ساعتی عاشورا بود.هنوز داغ علی اکبرها و علی اصغرها و زینب ها ، جگر هر دو طرف را می سوزاند.
از ایران که خارج می شویم فاجعه قتل عام یهودیان ، قتل عام ارامنه ، بوسنی و هرزه گوین ، کوسوو ، قاراباغ ، یازده سپتامبر ، حمله به افغانستان ، حمله به عراق هر کدام عاشورائی و داغیست تازه.
اکنون که همزمان با آغاز محرم و عاشورا ، عاشورای اسرائیل و فلسطین دارد فاجعه می آفریند، آن بالادستها چرا نمی گویند : ای سران اسرائیل و فلسطین ، ای آتش افروزان به این مردم بی گناه و معصوم شما جان نداده اید که جانشان را می گیرید.
من نیز به هرگونه کشتار و ترور از هر دو سو اعتراض می کنم.
اما متوقف کردن این قتل و کشتارها دست من و شما نیست. سالهاست که بر حکایت عاشورا اشک می ریزیم و خیلی ها دارند به این شیوه ما اعتراض می کنند که کهنه است ، که متعلق به هزار و چند صد سال پیش است. کهنه نیست دوستان کهنه نیست. رقیه همان دختر مظلومی است که بی خانمان شده و اهل خانه اش بی رحمانه کشته و تکه پاره شده اند . علی اصغر همان طفل شیرخواره ای است که بی هیچ گناهی قربانی خشونت و خصم بزرگترها شده است و علی اکبر همان جوان رعنائیست که چند سالی است بر اثر زخم بمباران شیمیائی ذره ذره می میرد. پس چرا در سوگ این بندگان مظلوم خدا داغدار نباشیم؟ مگر نه اینکه
بنی آدم اعضای یکدیگرند
که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضو ها را نماند قرار

به قول نازخاتون قلم به درد آمد

/ 4 نظر / 2 بازدید
مسلمان

سلام. بابا کربلا چیه؟افغانستان و فلسطین و عراق چیه؟ بدبختی های مردم ما از همه کربلاها سوزناکترن!!!!

قربان زاده

سلام خانم شهربانو . متاسفانه درحال حاضر دسترسی به وبسایت اصلی شما (blogspot) برایم مقدور نمی باشد . روزهای سراسر حزن و اندوه ایام شهادت سید الشهدا را به شما تسلیت می گویم . حقیقت این است که امروز جوامع مسلمانان در غزه و عراق و افغانستان ووو دچار جنگهای خونین هستند و مادران فرزندان مسلمین در بسیاری از کشورهای اسلامی داغ عزیزان خود را شاهد و ناظر هستند . باید به عموم مسلمین تسلیت گفت .

سپده قصه گو

سلام خاله شهربانو خیلی وقت است به شما سر نزدم .بخدا شرمنده ام . حتما منو خواهید بخشید . به وبسایت خودم هم نمیرسیدم . بابام میگه به وبسایت شما این روزها دسترسی نداره . ممنون از پیام تسلیت که برای فوت بابا بزرگم نوشته بودی و راهنماییهایی خوبی که کرده بودید . اما: این روزها همه ما مسلمانان سوگوارم امام حسین (ع)هستیم . از طرفی دیگه بچه های خرد سال مسلمانان را در غزه هم قتل عام می کنند همه ی اینها به شما تسلیت میگم . دوستدارهمیشگی شما سپیده .

علیرضا

ضرب المثلهای آذری در وبلاگ شهر سنگی ----> Http://DashMacoo.tk [گل]